8. 5. 2017

Na Šumavě se závodilo také v Poháru Pirelli

Pohár Pirelli pokračoval při Rallye Šumava Klatovy a pneumatiky byly alfou i omegou úspěchu v této na počasí náročné soutěži.

Druhým podnikem TrueCam mistrovství České republiky byla Rallye Šumava Klatovy, kde se sjela kompletní domácí špička, aby se utkala o body do hodnocení domácího šampionátu, ale také do Poháru Pirelli. Pneumatiky značky Pirelli P7 Corsa se objevily také na velkém množství historických soutěžních aut, která v Klatovech závodila v soutěži mistrovství Evropy v rally historických automobilů pod názvem Rallye Vltava. Nejen mnoha špičkovým posádkám pořádně zamotalo hlavu nestálé počasí, a tak během soutěže pořádně laborovaly s pneumatikami. Ve druhé etapě vzhledem k dešti posádky hledaly nejvhodnější mokré pneu a vybíraly mezi evropskou RKW7A, světovou RW a národní N3. Někteří se k tomu dosud neodhodlali a dojížděli jiné druhy pneu. Absolutně nejrychlejší posádkou, která po celou soutěž obouvala pneumatiky Pirelli byli Jan Dohnal s Michalem Ernstem, kteří se svým Fordem Focus WRC vletěli do soutěže jako vítr a na úvodní rychlostní zkoušce, kterou byl Činovský okruh, zajeli druhý čas absolutně. Po problémech nakonec skončili na pátém místě. Ve třídě 2 brali plný počet bodů do hodnocení Poháru Pirelli Jaromír Tarabus s Petrem Machů jedoucí se Škodou Fabia S2000. Tarabus ukazoval, že kvalitní jezdec dokáže být konkurenceschopný i se starší technikou a kromě bodů do Poháru Pirelli si odvážel body do hodnocení MČR v rally za šesté místo. Na druhém místě v poháru dojeli Vojtěch Štajf s Františkem Rajnohou se Škodou Fabia R5 a třetí místo v Poháru Pirelli ve třídě 2 obsadil matador českých rally Karel Trojan s Petrem Chlupem a Škodou Fabia R5.

Václav Kopáček s Barborou Rendlovou, startující s produkčním Subaru Impreza Sti, znovu ovládli třídu 3, bavili diváky a ukazovali svoji převahu ve třídě nad soupeři. Pokud Kopáčkovi vydrží technika a dokáže udržet nervy na uzdě, je velkým favoritem třídy 3 v celkovém hodnocení šampionátu i Poháru Pirelli. Gratulujeme ke skvělému výsledku na Rallye Šumava Klatovy! Body za druhé místo v Poháru Pirelli brala posádka Marcel Tuček Petr Dufek, kteří jsou se svým Mitsubishi Lancer EVO IX pneumatikám Pirelli dlouhodobě věrní. Třetí v poháru dojeli Jaroslav Pešl s Romanem Peškem s Mitsubishi Lancer EVO IX. Velmi pozitivně se letos v České republice prezentuje posádka Peugeotu 208 R2 z Rakouska, kterou tvoří Simon Wagner a Gerald Winter. Ti už na druhé soutěži dokázali vyhrát našlapanou třídu 6, zvítězit v Peugeot Total Trophy a na Šumavě k tomu přidali i vítězství ve dvoukolkách. Gratulujeme k úžasnému výkonu! Pěknou soutěž, na kterou asi díky chybám dlouho nezapomenou, zajeli Filip Mareš s Janem Hlouškem s dalším Peugeotem 208 R2. Ti se museli v závěru ještě hodně snažit, aby si druhé místo ve třídě 6 a ve dvoukolkách udrželi. Body za třetí místo v poháru i ve třídě 6. Třetí na Rallye Šumava v Klatovech ve třídě 6 dojeli po pěkném výkonu René Dohnal a Roman Švec také na Peugeotu 208 R2.

Úplně poslední soutěží Rallysprint série byla v této sezoně Rally Vsetín, kde se sjela velmi dobrá konkurence a za pěkného počasí se bojovalo o body do Poháru Pirelli. Nejrychlejší posádkou Rally Vsetín se stala dvojice Martin Vlček – Jindřiška Žáková startující s Fordem Fiesta R5 a tato posádka také sázela na pneumatiky Pirelli. Vítězi Rally Vsetín v hodnocení Rallysprint série se stala posádka Patrik Rujbr – Veronika Římalová s Renaultem Clio R3T, kteří také maximálně uspěli v celkových součtech bodů Poháru Pirelli v sezoně 2016 v Rallysprint sérii. Během celé sezony udávali tempo mezi dvoukolkami, které mohou bodovat do Rallysprint série, a pneumatiky Pirelli jim k tomuto skvělému výsledku pomohly. První místo v Poháru Pirelli znamená finanční prémii 50 000,- Kč. Gratulujeme! Na druhém místě v Poháru Pirelli si při své první kompletní soutěžní sezoně dojeli Jakub Rejlek s Liborem Hlisnikovským startující ve třídě 5 s Citroënem DS3 R3T. Přináleží jim za to finanční prémie 25 000,- Kč, což jistě podtrhne úspěch při jejich debutu v rally. Třetí místo v Poháru Pirelli v Rallysprint sérii vybojovala posádka startující ve třídě 6 s Peugeotem 208 R2 ve složení René Dohnal – Roman Švec a zaslouží si tak finanční prémii 15 000,- Kč. Čtvrtá příčka a současně finanční prémie 10 000,- Kč patří posádce Daniel Zpěvák – Pavol Kušnier s Peugeotem 208 R2. Pátá příčka spolu s prémií 5 000,- Kč v Poháru Pirelli v Rallysprint sérii nakonec připadla také posádce startující ve třídě 6, kdy tohoto umístění dosáhli Marcel Svačina s Petrem Těšínským startující během roku s Citroënem C2 R2.

Pohár Pirelli Bude v MČR v rally pokračovat až na Rallye Český Krumlov, ale pro některé ze závodníků nebude pauza mezi soutěžemi tak dlouhá, protože už velmi brzo je čeká start na Rally Vyškov, která je zařazená do Rallysprint série.

Zájemci o účast v Poháru Pirelli získají více informací od pracovníků firmy Motorsport spol. s.r.o. Ing. Františka Podhajského, podhajsky@motorsport.cz  a Martina Komínka, kominek@motorsport.cz

IČO: 15887405
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeného Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 921
Ing. Jiří Wagner
Ředitel firmy, poradenství a prodej Avon, Pirelli, Michelin
e-mail: wagner@motorsport.cz
tel.: +420 777 554 422
Ing. František Podhajský
Poradenství Pirelli, Avon, Michelin a Hankook, prodej, objednávky, plánování, servis na okruzích a kopcích
e-mail: podhajsky@motorsport.cz
tel.: +420 777 295 429
Martin Komínek
Pohár Pirelli, prodej Pirelli, Avon, Michelin a Hankook, objednávky, servis na soutěžích
e-mail: kominek@motorsport.cz
tel.: +420 724 208 808