29. 4. 2015

Pirelli na Šumavě obula absolutní špička

Pneumatiky Pirelli se při Rallye Šumava objevily na vozech absolutní špičky. Vsadili na ně i početní účastníci Poháru Pirelli.

Rallye Šumava byla první soutěží sezony 2015, kde se měla naplno ukázat změna pravidel pro Mistrovství České republiky. Ta přinesla možnost závodit s mnohem širší paletou soutěžních vozů. Do pole se tak znovu dostaly starší dvoulitrové vozy WRC a další zajímavá auta, která jsme v předchozích letech nemohli na tratích rychlostních zkoušek vidět buď vůbec anebo jen omezeně na Rallysprintech. Obrovská divácká návštěva Rallye Šumava a pestrost ve startovním poli prokázala, že to byl krok správným směrem. Neztratily se ani pneumatiky Pirelli, které se objevily hned na několika vozech bojující o absolutní vítězství. Při Rallye Šumava například z absolutní špičky obuli pneumatiky Pirelli jezdci Václav Pech jun., Pavel Valoušek, Jan Černý, Roman Odložilík, či Jan Dohnal.

Při Rallye Šumava také odstartoval Pohár Pirelli v Mistrovství České republiky v rally v sezoně 2015. Nejsilnější zastoupení měla značka Pirelli ve třídě 9, kde s pneumatikami osvědčeného italského výrobce odstartovalo hned pět vozů. Nejrychlejší v Poháru Pirelli byla posádka René Dohnal – Rudolf Kouřil, která zvítězila i celkově ve třídě 9. Gratulujeme! Druzí skončili Lukáš Nekvapil s Michalou Rezkovou a třetí místo patřilo Janu Jinderlemu s Pavlem Adámkem. Všichni závodili s Hondami Civic Vti. Ve třídě 2, tedy mezi nejmodernějšími automobily nejužší špičky, si plný počet bodů v hodnocení Poháru Pirelli vysloužila posádka Pavel Valoušek – Veronika Havelková, startující se Škodou Fabia S2000, kterým v cíli Rallye Šumava patřilo třetí místo absolutně. Gratulujeme. Druhé místo v Poháru Pirelli si v hodnocení třídy 2 vyjeli Jan Černý s Petrem Černohorským, také se Škodou Fabia S2000. Pneumatiky Pirelli obuly i dva vozy WRC, které na těchto pneumatikách závodily svého času i v Mistrovství světa rally, kdy představovaly vrchol světové soutěžní techniky. Těmi úspěšnějšími s WRC byli tentokrát Roman Odložilík s Martinem Turečkem se Subaru Impreza WRC. Jan Dohnal s Jakubem Venclíkem museli hned v úvodu soutěže odstoupit pro technickou poruchu.

Tradičně silné zastoupení měla značka Pirelli také mezi produkčními vozy třídy 3, kde si plný počet bodů v hodnocení Poháru Pirelli odvezli Michal Kraml s Marcelem Kramlem se Subaru Impreza Sti. Za nimi skončili Marcel Tuček s Petrem Dufkem a ostatní soupeře bohužel postihla smůla v podobě odstoupení pro technickou závadu nebo havárie. Ve třídě 5, mezi atmosférickými dvoulitry se na špici v hodnocení Poháru Pirelli dostaly Martina Daňhelová s Karolínou Jugasovou s Renaultem Clio R3, které za sebou nechaly Davida Štefana s Ivanem Řihánkem se stejným vozem. Perfektní výsledek si na Šumavě připsala jedna z nejúspěšnějších posádek značky Pirelli, kterými jsou Václav Dunovský s Petrem Glösslem. Ti s Peugeotem 208 R2 na Šumavě zvítězili ve třídě 6 a sváděli pěkný souboj o vedení mezi dvoukolkami. Druzí za nimi skončili Dominik Brož s Tomášem Proktorátem s vozem Ford Fiesta R2. Ve třídě 8 dojela v Poháru Pirelli osamocena posádka Václav Stejskal se Stanislavem Viktorou s Renaultem Clio Sport, kteří také třídu na Šumavě vyhráli a zaslouží si tak gratulaci!

Značka Pirelli byla tedy při Rallye Šumava velmi úspěšná a pořadatelé Poháru Pirelli děkují všem posádkám, které na značku Pirelli vsadily. Další soutěží, kde se bude závodit nejen o body do Poháru Pirelli, bude Rallye Český Krumlov, která se uskuteční v závěru května.

Zájemci o účast v Poháru Pirelli získají více informací od pracovníků firmy Motorsport spol. s.r.o. Ing. Františka Podhajského, podhajsky@motorsport.cz  a Martina Komínka, kominek@motorsport.cz

IČO: 15887405
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeného Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 921
Ing. Jiří Wagner
Ředitel firmy, poradenství a prodej Avon, Pirelli, Michelin
e-mail: wagner@motorsport.cz
tel.: +420 777 554 422
Ing. František Podhajský
Poradenství Pirelli, Avon, Michelin a Hankook, prodej, objednávky, plánování, servis na okruzích a kopcích
e-mail: podhajsky@motorsport.cz
tel.: +420 777 295 429
Martin Komínek
Pohár Pirelli, prodej Pirelli, Avon, Michelin a Hankook, objednávky, servis na soutěžích
e-mail: kominek@motorsport.cz
tel.: +420 724 208 808