29. 6. 2017

Pohár Pirelli na Rally Hustopeče

Body do Poháru Pirelli se rozdělovaly i na Rally Hustopeče a bojovat se bude brzy na Rally Bohemia.

Rally Hustopeče je jedna z nejvíce specifických soutěží v České republice. Závodníci se zde setkávají s mnohem větším procentem šotoliny rychlostních zkouškách, než na kterékoliv jiné soutěži a i asfaltové úseky erzet pořádně kloužou jak za sucha, tak za mokra. Kvalitní obutí je v těchto podmínkách zcela zásadní a pneumatiky Pirelli uspěly, jak na suchém asfaltu, tak na mokrých rychlostních zkouškách. Posádky obouvající Pirelli slavily v Hustopečích nejeden úspěch.

Nejrychlejší dvojicí, která na Rally Hustopeče obouvala pneumatiky Pirelli byli Václav Pech jun. s Petrem Uhlem, kteří se svým Fordem Fiesta R5 bojovali na čele výsledkové listiny po celou soutěž a zejména druhá etapa se jim velmi povedla. Celkově obsadili druhé místo a získali tak plný počet bodů do hodnocení Poháru Pirelli. Body za druhé místo v Poháru Pirelli si po skvělém výkonu zasloužila posádka dalšího Fordu Fiesta R5, kterou tvořili Miroslav Jakeš a Marcela Ehlová. Ti dojeli celkově třetí a již podruhé se jim podařilo vystoupat na pomyslnou bednu. Ve třídě 2 do Poháru Pirelli výrazně bodovali i Jaromír Tarabus s Petrem Machů, kteří znovu dokázali, že i se starší technikou se dá bojovat o kvalitní výsledek. Šesté místo absolutně a vyhraná druhá etapa, to výsledek Jana Dohnala s Michalem Ernstem, kteří s Fordem Focus WRC také obouvali pneumatiky Pirelli a velmi výrazně zrychlovali v závěru soutěže.

Krásné souboje se letos už tradičně odehrávají mezi dvoukolkami ve třídě 6, která je líhní nových talentů. Probíhají zde velmi těsné souboje o vteřiny, které diváky baví a jezdcům přinášejí kýženou silnou konkurenci, ve které je možné jezdecky růst. Pirelli je opět u toho a jsme rádi, že posádka Filip Mareš – Jan Hloušek s Peugeotem 208 R2 znovu zvítězila mezi dvoukolkami, ve třídě 6 a také v Peugeot Total Trophy. Gratulujeme také k plnému bodovému zisku do hodnocení Poháru Pirelli a k průběžnému vedení v hodnocení Poháru Pirelli. Až v poslední rychlostní zkoušce rally se rozhodl souboj Filipa Mareše a rakouské posádky dalšího Peugeotu 208 R2, kterou tvoří Simon Wagner a Stein Anne Katharina. Ti obsadili ve třídě 6 druhé místo, když předstihli Tomáše Knápka s Ivanem Horákem také s Peugeotem 208 R2.

Mezi produkčními vozy třídy 3 se z maxima bodů v Poháru Pirelli mohli radovat Marcel Tuček s Petrem Dufkem, kteří odstartovali se svým letitým, ale stále spolehlivým Mitsubishi Lancer EVO IX. Štěpán Zabloudil s Petrem Novákem se svým Subaru Impreza STi zůstali po odstoupení týmového kolegy Václava Kopáčka v týmu osamoceni, ale i tak si dojeli pro páté místo ve třídě a druhé v hodnocení Poháru Pirelli.

Rally Hustopeče je za námi, ale soutěžní jezdci se už nyní velmi intenzivně připravují na start nadcházející Rally Bohemia, kde znovu změří síly ti nejlepší účastníci mistrovství České republiky v rally.

Zájemci o účast v Poháru Pirelli získají více informací od pracovníků firmy Motorsport spol. s.r.o. Ing. Františka Podhajského, podhajsky@motorsport.cz  a Martina Komínka, kominek@motorsport.cz

IČO: 15887405
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeného Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 921
Ing. Jiří Wagner
Ředitel firmy, poradenství a prodej Avon, Pirelli, Michelin
e-mail: wagner@motorsport.cz
tel.: +420 777 554 422
Ing. František Podhajský
Poradenství Pirelli, Avon, Michelin a Hankook, prodej, objednávky, plánování, servis na okruzích a kopcích
e-mail: podhajsky@motorsport.cz
tel.: +420 777 295 429
Martin Komínek
Pohár Pirelli, prodej Pirelli, Avon, Michelin a Hankook, objednávky, servis na soutěžích
e-mail: kominek@motorsport.cz
tel.: +420 724 208 808