29. 6. 2018

Pohár Pirelli v poločase

Na dveře pomalu klepe Rally Bohemia a MČR v rally se dostává do své druhé poloviny. V Poháru Pirelli rostou favorité.

Pohár Pirelli je určen pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti. Na pneumatikách Pirelli se závodí ve všech třídách od těch nejslabších až po ty, které bojují o absolutní stupně vítězů. Průběžné pořadí Poháru Pirelli po čtyřech odjetých soutěžích naznačuje, že letos má na úspěch v hodnocení poháru posádka, která patří k největším „skokanům roku“ právě v absolutní klasifikaci. Pojďme ale k hodnocení postupně.

Květnová Rallye Český Krumlov je mnoha posádkami považována za jednu z nejtěžších rally v ČR. Rychlostní zkoušky zde pravidelně zkropí kapky deště a vybrat správné obutí na proměnlivý povrch není nic jednoduchého. To, co letos zažily posádky na Rallye Krumlov v úvodu soutěže, to nečekal opravdu nikdo a na trať by se spíše dalo vyrazit na lodi, než se závodním vozem obutým do sportovních pneumatik. S takto těžkými podmínkami na trati se z jezdců na pneumatikách Pirelli nejlépe vypořádal Filip Mareš se Škodou Fabia R5, který až do samého závěru bojoval o umístění na stupních vítězů. Pohárové body ve třídě 2 za druhé místo získal Vojtěch Štajf se Škodou Fabia R5 a v rámci poháru na třetím místě dojel Tomáš Pospíšilík, také se Škodovkou. Ve třídě 5 si plný počet bodů připsal místní Vlastimil Daňhel s Renaultem Clio R3, který zvítězil i ve své třídě. Gratulujeme. Skvělý výsledek v Krumlově zajel také Lubomír Firla s Peugeotem 208 R2, který excloval v pátek na vodě, dokázal náskok udržet až do cíle a vyhrál ve třídě 6 a mezi dvoukolkami. Gratulujeme. Druhý ve třídě 6 soutěž dokončil Matěj Kamenec a třetí dojel René Dohnal, oba s Peugeotem 208 R2. Pneumatiky Pirelli během soutěž využíval mimo jiné například i Václav Pech s Fordem Fiesta R5 na druhém místě.

Další soutěží Mistrovství České republiky v rally byla Rally Hustopeče, soutěž na jihu Moravy, která má zcela odlišný charakter, než všechny ostatní domácí rally. Nikde jinde se nejede tak často na šotolině, jako právě v Hustopečích. I mezi vinohrady se dařilo talentovanému Filipu Marešovi se Škodou Fabia R5. I na zdejší náročné trati s proměnlivým povrchem dokázal s méně zkušenostmi držet krok se špičkou a znovu bojoval o pozice na stupních vítězů. Čtvrté místo v cíli je ale velmi dobrou vizitkou pro tohoto jezdce. V hodnocení Poháru Pirelli znovu ve třídě 2 zvítězil a jeho bodové konto značí, že aktuálně tabulku jezdců v Poháru Pirelli vede. Body za druhé místo v Poháru Pirelli si z Hustopečí odvezl Karel Trojan se Škodou Fabia R5. V kategorii produkčních vozů, které obouvaly pneumatiky Pirelli, byl tentokrát úspěšnější Jaroslav Pešl před Marcelem Tučkem, oba s Mitsubishi Lancer EVO IX. Parádní výkon mezi vinohrady předvedl Jan Talaš s Peugeotem 208 R2, který vyhrál ve třídě 6 i v hodnocení dvoukolek. Gratulujeme. René Dohnal s Peugeotem se radoval ze druhého místa a Andrej Bačák s Opelem Adam R2 z místa třetího.

Takové byly dvě soutěže MČR v rally a teď již držte palce všem závodníkům na nadcházející Rally Bohemia.

Zájemci o účast v Poháru Pirelli získají více informací od pracovníků firmy Motorsport spol. s.r.o. Ing. Františka Podhajského, podhajsky@motorsport.cz  a Martina Komínka, kominek@motorsport.cz

IČO: 15887405
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeného Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 921
Ing. Jiří Wagner
Ředitel firmy, poradenství a prodej Avon, Pirelli, Michelin
e-mail: wagner@motorsport.cz
tel.: +420 777 554 422
Ing. František Podhajský
Poradenství Pirelli, Avon, Michelin a Hankook, prodej, objednávky, plánování, servis na okruzích a kopcích
e-mail: podhajsky@motorsport.cz
tel.: +420 777 295 429
Martin Komínek
Pohár Pirelli, prodej Pirelli, Avon, Michelin a Hankook, objednávky, servis na soutěžích
e-mail: kominek@motorsport.cz
tel.: +420 724 208 808