Závodní pneu Avon   

Letos začínáme s nižšími cenami závodních a sportovních pneumatik Avon než loni!

Zde naleznete ceník vybraných nejprodávanějších závodních a sportovních automobilových pneu Avon, ale jen historických specifikací má Avon 60 druhů, pro rallycross 38, dále 60 specifikací speciálních pneu se vzorkem pro silniční provoz, 562 specifikací pro závodní soudobé automobily a formule. Sortiment se neustále vyvíjí a vyrábí se pneu i pro specifické požadavky Vás, zákazníků závodníků, proto zde nemáme vše zachycující eshop, ale nabízíme konzultace a výběr správných pneumatik včetně servisu na závodech.

Každému, kdo nám zavolá nebo pošle email, rádi poradíme a pomůžeme vybrat a otestovat závodní pneumatiky nejvhodnější pro dané vozidlo i disciplínu. Málokdy se stane, že pro určité vozidlo a situaci je přínosnější použít závodní pneu jiné značky, Pirelli nebo Michelin, ovšem i ty v plné šíři sortimentu dodáváme.

Anglická továrna Avon vyrábí závodní pneumatiky už přes 50 let. Avon Tyres Motorsport je závodní oddělení americké firmy Cooper Tire and Rubber Company. Závodní pneu se v Melkshamu na jihozápadě Anglie vyrábějí pod oběma značkami, Avon a Cooper. Tradiční značka závodních pneumatik pro formule a sportovní vozy Avon nyní vyrábí stovky druhů závodních pneu, naprosto nejširší pole pneumatik od 10″ pneu pro Mini Cooper a předních 4 kol pro F1 šestikolku Tyrrell přes 13″ pneu od 5″ šířky po 16″ šířky pro dragstery, pneu 14″ pro historická závodní auta, 15″ a 16″ diagonální i radiální pneu pro malé cestovní vozy pro závody do vrchu, 17″, 18″ a 19″ moderní lehké výkonné radiální závodní pneu pro nové moderní konstrukce závodních aut GT i DTM, celou šíři pneu pro rallycross od 13″ do 18″ a mnohé další. S logem Cooper jsou ty samé pneu dodávány do značkových seriálů a šampionátů, jako například do mistrovství světa v rallycrossu.

Kontakty jsou uvedeny přímo v ceníku a také zde:

Martin Komínek 724 208 808 kominek@motorsport.cz
ing. František Podhajský 777 295 429 podhajsky@motorsport.cz
ing. Jiří Wagner 777 554 422 wagner@motorsport.cz
Věra Klípová 777 922 023 klipova@motorsport.cz

Hlavní skupiny závodních pneu Avon jsou: rallycross, závody automobilů na okruzích, závody do vrchu, sprinty a slalomy automobilů, závody historických vozidel, sidecary, historické rally, automobilové a motocyklové pneu s homologací do silničního provozu se závodní konstrukcí, závodní historické i moderní motocyklové pneu

Ceník závodní pneu