Pohár Pirelli po The Most Rally #2

Soutěžní vozy a posádky se chystají na Rally Hustopeče, ale jak vypadá Pohár Pirelli po The Most Rally #2?

O nadcházejícím víkendu čeká českou soutěžní špičku skvěle obsazená Rally Hustopeče, kde se bude také závodit do Poháru Pirelli a na pneumatikách tohoto tradičního výrobce závodních pneumatik se objeví mnoho špičkových posádek, které budou bojovat o čelní příčky na této rally. Na pneumatikách Pirelli se ale závodilo i na poslední soutěži Rallysprint série, která se uskutečnila v Mostě. Poprvé se do kalendáře Rallysprint série zařadila The Most Rally #2, která měla zázemí na polygonu v Mostě a rychlostní zkoušky v Krušných Horách v okolí Klášterce nad Ohří. Technickou náročnost rychlostních zkoušek oceňovali všichni účastníci nové rally. Členité rychlostní zkoušky s výrazným převýšením daly v horkém letním počasí řádně zabrat zejména brzdám soutěžních vozů, ale samozřejmě také pneumatikám. Pirelli obstály na výbornou a jezdci s tímto obutím slavili nejeden úspěch.

Téměř celou soutěž vedla v absolutním pořadí posádka Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát startující s Fordem Fiesta R5 na pneumatikách Pirelli. Tarabus si postupně na čele budoval pohodlný náskok, ale v předposlední rychlostní zkoušce jej postihl defekt, díky němuž svůj náskok ztratil a musel se spokojit s druhým místem. Velmi dobrým výkonem v Mostě zaujala posádka produkčního Mitsubishi Lancer EVO IX Lumír Firla – Zdeněk Jůrka. Hluboko za sebou nechali všechny ostatní startující s produkčními vozy a podařilo se jim vybojovat cenné páté místo v absolutní klasifikaci a vítězství ve třídě 3. Gratulujeme! Velký souboj, který bavil diváky u tratě i při sledování výsledků z pohodlí domova se už letos tradičně odehrál ve třídě 6, kde startují speciály R2. Špičkového výsledku zde dosáhla posádka Radomír Kupec – Ondřej Krajča s Opelem Adam R2. Jim se na nových rychlostních zkouškách dařilo nasadit drtivé a nedosažitelné tempo, jak v kategorii dvoukolek, tak ve třídě 6. Výsledné šesté místo absolutně je třešničkou na dortu. Posádce Kupec – Krajča, které se takto dařilo na pneumatikách Pirelli, gratulujeme! Získali tak plný počet bodů do hodnocení Poháru Pirelli ve třídě 6, kdy ve třídě předstihli Lukáše Nekvapila s Romanem Koscelníkem, kteří také startovali s vozem Opel Adam R2 a Michala Horáka s Karlem Zapletalem také s Opelem. S vozem R2 se na The Most Rally představil také teprve šestnáctiletý závodník Petr Semerád, který byl spolu se svým spolujezdcem Petrem Těšínským oficiálně klasifikován jen v Poháru mládeže, kde zvítězili. V celkovém hodnocení třídy 6 by ale tento začínající závodník získal na pneumatikách Pirelli skvělé čtvrté místo. Pirelli k tomuto úspěchu nadějnému závodníkovi gratuluje.

V Rallysprint sérii jsou hodnoceny jen vozy s pohonem dvou kol a největší souboje o absolutní vítězství mezi dvoukolkami se odehrávají mezi třídami 5 a 6. V Mostě byly tentokrát rychlejší vozy třídy 6, ale výkonnější vozy třídy 5 také byly vidět. Druhé místo ve třídě 5 znamenalo, že plný počet bodů do Poháru Pirelli si z Mostu přivezli Josef Zimmermann s Petrem Sleichertem startující s Renaultem Clio R3. Úspěchy této posádky v předchozích soutěžích současně znamenají, že se Zimmermann se Sleichertem dostali do průběžného vedení v klasifikaci Poháru Pirelli v Rallysprint sérii. Body za druhé místo v poháru ve třídě 5 brali Aleš Kaválek s Jaroslavem Miko s Hondou Civic Type-R R3. Oldřich Boček s Jiřím Bočkem se Seatem Leon FR Tdi v Mostě zvítězili ve třídě 11 a Pirelli bylo opět u toho. Gratulujeme.

Už zanedlouho se bude závodit o další body do Poháru Pirelli v mistrovství České republiky v rally při Rally Hustopeče. Rallysprint série bude pokračovat až koncem července při oblíbené Rally Pačejov, kde se znovu budou rozdělovat také body do hodnocení Poháru Pirelli.

 

Zájemci o účast v Poháru Pirelli získají více informací od pracovníků firmy Motorsport spol. s.r.o. Ing. Františka Podhajského, podhajsky@motorsport.cz  a Martina Komínka, kominek@motorsport.cz

Podobné příspěvky